Muratpaşa Belediyesi Kaldırımları Güneş Enerjisiyle Çalıştırıyor!

1
1019
muratpaşa belediyesi güneş enerjili kaldırım taşı

Muratpaşa Belediyesi güneş enerjili kaldırım taşı çalışmasını tamamladı. Antalya ilinde bulunan Muratpaşa Belediyesi, güneş enerjisiyle çalışan belediye logolu kaldırım taşlarını toplam 10 noktaya yerleştirdi.

Muratpaşa Belediyesi’nin henüz pilot çalışma olarak uygulamaya soktuğu güneş enerjili kaldırım taşları fikri, 2017 yılının kasım ayında, belediyenin randevusuz görüşme saatinde Başkan Ümit Uysal’a sunulmuş. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, kendisine sunulan bu fikri sıcak bulmuş ve gerekli araştırma ve çalışmaların yapılması için fen işlerine gerekli talimatı vermiş.

Bunun neticesinde, belediye’de bulunan Tarık Akan Parkı başta olmak üzere, Meltem Mahallesi ve Fener Mahallesi‘nin 10 noktasına güneş enerjisi ile çalışan belediye logosu aydınlatmalı kaldırım taşları döşendi.

62 cm genişliğe ve 105 cm uzunluğa sahip olan güneş enerjili kaldırımlar, 8 saatlik güneşlenme ile tam şarj olurken, 1 hafta çalışabiliyor.

Muratpaşa Belediyesi’nin oldukça güzel ve farkındalık yaratan bu uygulamasının diğer belediyelere de örnek olması gerekiyor.

güneş enerjili kaldırım taşı

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here