Neden Trafik Sigortası Yaptırmalıyım?

0
246
trafik sigortası

Aslında neden trafik sigortası yaptırmanız gerektiği konusunda onlarca farklı husustan söz edebiliriz. Ancak Kara Yolları Trafik Kanunu kapsamında araç sahiplerinin trafik sigortasını yaptırmasının zorunlu olması, tek başına yeterli bir nedene dönüşüyor. Yani yasalar gereği siz de aracınızın sigorta teminatları kapsamına alınmasını sağlamalısınız. Elbette kaza oranlarının ülkemizde her geçen artığını da göz ardı etmemek lazım.

Zorunlu Trafik Sigortasını Yaptırmazsam Ne Olur?

Öncelikle ilk uygulamada aracınız bağlanır ve ilgili trafik şubesinin otoparkına çekilir. Bu konuda bir kıstas bulunmuyor. Yapılan kontrolde zorunlu trafik sigortası poliçenizi gösterememeniz, aracınızın bağlanması için tek başına yeterli bir unsurdur.  Aracınız hemen trafikten men edilir. Aracınızı geri almak mı? İşte asıl zorluk burada başlıyor. Aracınızın yeniden trafiğe çıkması sandığınız kadar kolay olmuyor.

Aracınızı geri almak istiyorsanız öncelikle zorunlu trafik sigortasını yaptırmalısınız. Poliçenizi aracınızı çekildiği otoparkta bulunan görevliye göstermeniz gerekiyor. Sonrasında ise trafik sigortası bulunmayan bir araçla trafiğe çıktığınız için bir ceza ödemeniz de gerekir. Para cezasını ödeyerek ödeme yaptığınıza dair makbuzu da görevliye ibraz etmeniz istenir. Bununla birlikte aracınızın otoparkta kaldığı süreye  bağlı olarak değişen otopark ücreti de ödemeniz gereken bir diğer kalem oluyor. Kısacası zorunlu trafik sigortası ücretinden çok daha yüksek bir meblağ ile karşı karşıya kalıyorsunuz ve cebinizden çok daha fazlası çıkıyor.

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları 2019

Sigorta nasıl bir an önce yaptırmak için öncelikle fiyat teklifi alma yoluna gidebilirsiniz. Fiyat teklifi almak için sigorta firmalarının çalışma ofislerini ziyaret etmeniz ve zaman kaybetmenin gerekmiyor. İnternetten online olarak da kolaylıkla fiyat teklifi alabilirsiniz. Özellikle Generali Sigorta firmasının web adresinde bulunan form üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde teklif talebinde bulunabilirsiniz. Eğer hala trafik sigortası teklifi almadıysanız mutlaka bu siteye tıklayın.

Her araç sahibinin mutlaka bilmesi gereken pek çok güncel bilgiye de bu siteden ulaşabilirsiniz. Araç sahiplerinin en çok merak ettiği teminat limitleri rakamlarını net bir şekilde ekranda görmek için de Generali Sigorta internet sitesini ziyaret etmeniz yeterli oluyor. Sigortanın neleri kapsadığı ve hangi teminatların poliçeniz kapsamı dışında kaldığı gibi sorularınıza daha detaylı yanıtlar bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here