Oto Mesleki Yeterlilik Belgesi

0
86

Otomotiv sektöründe faaliyetlerde bulunan ve bu sektörde çalışan kişileri yakından ilgilendiren önemli gelişmeler yaşandı. MYK tarafından tehlikeli ve çok tehlikeli meslekler dışında kalan ikinci el araç alım satımı yapan galeri ve burada çalışanlar için de mesleki yeterlilik belgesi alma zorunluluğu getirildi. İlgili düzenleme gereği bundan sonra motorlu kara taşıtları alım satım işlemlerini yapacak kişilerin meslekleriyle ilgili yeterli bilgi ve beceriye sahip olduklarını belgelendirmeleri gerekecek.

Oto Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olmayan kişi ve firmalar ise ikinci el araç alım satım işlemlerini yapamayacakları gibi yetki belgesiz bu işlemlere devam eden kişilere ise araç başı 5 bin lira para cezası kesilmesi gündemde. Oto mesleki yeterlilik belgesi alabilmeniz için ise MYK tarafından bildirilen sınavda başarılı olmanız gerekiyor. Bu zorlu sınav sürecini verdiğimiz eğitim desteği ve kaliteli ders materyalleri ile kolayca atlatabilir, yetki belgenizi çok kısa bir süre içerisinde alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey irtibat telefonlarımızdan bize hemen ulaşmaktır.

Galerici Mesleki Yeterlilik Belgesi

Hem sıfır hem de ikinci el araç alım satımı yapan kişilere galerici denilir. Geçtiğimiz dönemde Ticaret ve Gümrük Bakanlığı tarafından yeni bir uygulama yürürlüğe girdi ve bu uygulamayla birlikte galeri açmak isteyenler için de mesleki yeterlilik belgesi alma zorunluluğu getirildi. Bu durumda galerici mesleki yeterlilik belgesi olmayan kişilerin ikinci el araç alım satımı yasaklanmıştır.

Galerici Mesleki Yeterlilik Belgesi almak için MYK tarafından yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşlarına başvuru yapmanız ve mesleğinize yönelik düzenlenen sınavda başarılı olmanız gerekmektedir. Bu aşamayı sorunsuz bir şekilde atlamanıza ve sınavda başarıyı yakalamanıza yardımcı olan firmamıza başvuru yaparak verdiğimiz eğitim desteklerinden faydalanabilir, yetki belgenizi kolayca alabilirsiniz.

Mesleki Yeterlilik Belgesi İstanbul başta olmak üzere Türkiye geneli pek çok şehirde MYK tarafından yetki verilmiş kuruluşlarca verilmeye devam ediyor. Birçok meslek dalı için zorunlu hale getirilen mesleklere yetki belgesi almak için ise MYK’nın belirlediği dönemlerde düzenlenen sınavlarda başarılı olmak gerekiyor. Teorik ve uygulamalı olarak iki aşamalı yapılan sınavlara daha verimli bir şekilde hazırlanmak ve yetki belgenizi kısa bir süre içerisinde almak için tek yapmanız gereken hemen bizimle irtibata geçmektir. Uzman kadromuz tarafından hazırlanan ders notları, video içerikleri ve çevrimiçi testler sayesinde MYK sınavında başarıyı yakalamanız artık çok kolay!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here