Pişik Kremi Kullanımı Nasıl Olmalı?

0
270
Pişik kremi

Bebeklerin cildi yetişkinlere göre çok daha hassastır. Narin ciltleri sürtünme gibi sebepleriler hemen tahriş olur. Pişik ismi verilen tahriş cildinde kızarma ve kabarmalara yol açar. Bu nedenle bebek bakımının en önemli ürünlerinden biri de pişik kremidir. Hassas bebek cildini korumak ve pişik oluşumunu engellemek, eğer pişik oluşumu varsa gidermek amacıyla pişik kremi kullanılır. Pişik oluşumu bebeğin sürekli huzursuz ve rahatsız olmasına neden olur. Hatta kabarmalar oluşmuşsa ağrı verecektir. Bu sebeple henüz pişik oluşmadan önce her bez değiştirmede pişik kremi kullanılmasında fayda vardır. Nemlendirici etki yapan krem cilde zarar verecek sürtünmeyi engelleyerek bebeğinizin cildini koruyacaktır. Pişik oluştuktan sonra iyileştirmek daha zor olacağından oluşmadan önce kullanılması sağlıklı olur.

Pişik Kremi Neden Kullanılır?

Pişik kremi kullanımı bebeğinizin sağlıklı ve mutlu olması için önemli bir bakım ürünüdür. Pişik oluşmadan önce normal bir bakım ürünü olarak düşünüp her bez değiştirme de kullanmanız gerekir. Zira pişik bebekte ağrı, huzursuzluk ve mutsuzluğa sebep olur. Bu nedenle oluşmadan önce günlük bakım ürünlerinize bir pişik kremi eklemenizde fayda vardır. Bebeğinizin bezini değiştireceğinizde bebeğin cildine zarar vermeyecek alkol ve Paraben içermeyen bir ıslak mendil ile cildini iyice temizleyip daha sonra kuru, yumuşak bir bezle kurulayın. Bir süre havalandırıp pişik kremini parmağınızla bastırmadan hafif hareketler ile bebeğinizin cildine sürün. Pişik kremi cildini nemlendirip rahatlattığı gibi sürtünmeyi ve pişik oluşumunu engelleyecektir.

Pişik Kremi Nasıl Olmalıdır?

Bebek cildi çok narin ve hassas olduğundan pişik kremi seçimi oldukça önemlidir. Pişik kreminin dermatolojik testlerden geçirilmiş, kalite standartlarında belgeli bir krem olması gerekir. Ünlü kozmetik markaları tarafından üretilen bebek cildine uygun olan ve tüm testleri yapılmış güvenli bir pişik kremi kullanmanız gerekir. Pişik kreminin bebeğin cildine zarar verebilecek kimyasal maddeler içermemesi, alerjen maddeler olmaması önemlidir.

Ünlü kozmetik markalarının dermatolojik testlerden geçirilmiş kalite standartlarında pişik kremlerini https://www.recete.com/bebek-pisik-kremleri/  internet sitesinden bulabilirsiniz. Farklı markalara ait pişik kremlerini inceleyerek istediğiniz ürünü uygun fiyat ve güvence garantisi ile alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here