Pronet ile Uzaktan Kontrol

0
333
pronet

Hayatta her zaman yaşam standartlarımızı yüksek tutmak, çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sunmak için çalışır çabalarız. Sürekli bir arayış içindeyiz. Daha iyisine, mükemmeline ulaşmak tek arzumuz. İyi giyineyim, kaliteli bir arabaya bineyim, çocuklarım seçkin okullarda yetişsin, semtim olabildiğince güvenli olsun…

Liste uzar gider.

Ancak aralarında en önemlisi hayata nerede başladığınız ve nerede devam ettiğinizdir. Bu iyi şartlar sunan bir ülke, şehir olabilir. Çemberi daha da daraltırsak yaşadığınız semt ve ev aslında en önemlisidir.

Modern bir şehirde yaşamaya başlasanız da güvenliği minimum seviyelerde olan bir semtte yaşamak hayat standartlarınızı da minimuma indirir. Çünkü güvensiz olduğunuz yerde kendinizi de güvensiz hissedersiniz. Orada yaşamaya devam ettiğiniz günlerinizi psikolojik ve fizyolojik açıdan kalitesiz geçirmeye başlarsınız.

Başta geceleri ya bir şey olursa, düşüncesiyle uykularınız kaçar. Evden işe gittiğiniz zaman da aklınız evinizde kalır. 24 saatlik gün diliminde 8 saatinizi işte geçirdiğinizi düşünürsek ortalama 7 saat kadar da uyuduğunuzu katarsak hesaplamaya, rahat olduğunuz süre yalnızca 9 saat. Belki o kadar bile değil.

E hal böyle olunca hayat standartlarınızı nasıl maksimum seviyeye çekebilirsiniz ki? Çok iyi bir işiniz, eşiniz, çocuğunuz, arkadaşlarınız, aileniz çevreniz olabilir. Ancak yaşadığınız yerin size sağladığı güvensizlik tüm ilişkilerinizin ve yaşamınızın kalitesine etki eder.

İlk adım olarak ev değiştirmeyi düşünebilirsiniz. İyi bir yol gibi görünebilir size. Daha güvenli bir semte, güvenliği olan bir siteye taşınabilirsiniz. Ancak yine de risk altında olduğunuzu belirtelim. Güvenliği olan bir sitede oturuyor olmanız artık yüzde yüz güvenliğinizi sağladığınız anlamına gelmiyor. Her an hayatınızı olumsuz yönde etkileyebilecek risklerle karşılaşabilirsiniz. Hırsızlık, yangın, su baskını…

Maliyeti de göz ardı etmemek lazım. Ev değiştirmenin maliyeti özellikle içinde bulunduğumuz şu yıllarda ciddi yükseliş gösterdi. Yeni bir ev almaya cesaret etmek oldukça zor. Güvenlik ihtiyacınızı gidererek yaşam standartlarınızı maksimuma çekmeyi düşünseniz de bu kez verdiğiniz kira ya da ev almak için çektiğiniz kredinin borcunu ödemek zorunda kalacaksınız. Haliyle bir ihtiyacı giderirken diğer ihtiyaçların üzerinize bindirdiği yük yine azalış göstermeyecek.

Daha az maliyetle daha yüksek fayda sunan ve yaşam kalitenizi yükselten bir yol daha var. Tabii ki Pronet.

Pronet ne yapar?

Pronet Alarm Sistemleri, sunduğu teknolojik ve insan odaklı hizmeti sayesinde hayatınızın güvenliğini sağlar.

Ev değiştirmektense bulunduğunuz eve Pronet Alarm Sistemi taktırmak daha akıllıca bir çözüm.

Neden Pronet?

Çünkü Pronet hırsızlık, yangın, su baskını gibi durumlarda 10 saniyede Pronet Haber Alma Merkezi’ne sinyal gönderir ve gerekli ekipler evinize ciddi zararlar gelmeden kolayca müdahale eder.

Hırsızlık, kapı ve pencere açılması, acil sağlık ihbarı, su baskını veya gaz kaçağı durumunda alarm sireni çalar ve Pronet Haber Alma Merkezi’ne sinyal gönderir.

Alarm sisteminden gelecek bir sinyal karşısında Pronet Alarm Haber Alma Merkezi ortalama 10 saniye içinde size veya yakınlarınıza ulaşıp bilgi verir.

Gerekli durumlarda emniyet güçleri ve itfaiye alarm sayesinde bilgilendirilerek adresinize yönlendirilir, acil sağlık durumları için de 112 Acil Ambulans Hizmeti ile irtibata geçilir.

Pronet’in sunduğu hizmetler

Pronet’in teknolojiyi son derece akıllıca kullandığı Akıllı Kilit sistemi evinizde olmasanız dahi kapınızı kilidini kolayca yönetmenizi sağlar. Akıllı Kilit ile evde olmadığınızda kapı kilidini kolayca açıp, kilitleyebilirsiniz. Örneğin yakın arkadaşınız evinizde kaldı. Sabah siz ondan önce çıktınız ve arkadaşınızda evinizin kilidi yok. Dışarı çıkarken kapıyı kilitleyemeyecek haliyle. Böyle bir durumda Pronet Akıllı Kilit sistemine telefonunuzdan bağlanıp evinizin kapısını kilitleyebilirsiniz. Eve gelen yardımcınız varsa anahtar bırakmak zorunda da kalmazsınız.

Evinizin sıcaklığını istediğiniz gibi ayarlayın

Pronet Akıllı Termostat sayesinde evinizdeki kombiyi uzaktan kontrol ile açıp kapatabilirsiniz. Isı seviyesini de dilediğiniz şekilde planlayabilirsiniz. Bu sayede ısınma giderlerinde yüzde 40’a varan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Ekim ayının yavaş yavaş gelmesiyle havalar iyiden iyiye soğumaya başladı, evinizdeki kombilerin çalışmaya zamanı yaklaştı. Isınma giderlerinizden tasarruf etmek için alabileceğiniz pek çok yöntem bulunuyor. Bina yalıtımı, çift cam kullanımı gibi geniş kapsamlı düzenlemelerin yanı sıra, Pronet tarafından sunulan Akıllı Termostat çözümü de masraflarınızı kısmaya destek oluyor. Bu ürün, ısınma giderlerinizde yüzde 20 – 40 oranında tasarruf imkânı sunuyor.

Detaylı bilgi için https://www.pronet.com.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here