Reklam ve Sponsorluk


Bizi Tercih Eden Firmalardan Bazıları…


all-sponsorship


Sizde Bize Katılmak İstermisiniz?


Enerjibes.com olarak ” Türkiye’nin Temiz Enerji Portalı ” olma yolunda hızlı ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz. Sitemiz 2015 yılının son aylarında kurulmuş olup, kısa sürede çok sayıda takipçi sayısına ulaşmayı başarmıştır. Sitemizin daha da büyümesi ve daha çok takipçiye ulaşması için bazı reklam ve sponsorluk çalışmaları yapmaktayız. Reklam ve sponsorluk ücretlerinin tamamını sitemizin daha fazla gelişmesi için harcıyoruz.

Eğer sizlerde bize reklam vermek ve sponsor olmak isterseniz, reklam çalışmalarımızı inceleyebilirsiniz ve bizlere iletişim sayfamızdan veya reklam@enerjibes.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Tüm Reklam Modellerimiz ve Fiyatları


 1. Banner Reklamları 


Banner reklamları süreli reklam modellerimizdendir. Banner reklamları tüm sayfalarımızda kullanıcılara görünmektedir. Enerjibes.com’da yayınladığımız banner reklam çeşitleri şunlardır;


 a. 728×90 Banner Reklamı 


728-90-bannerSitemizin logosunun sağ tarafında ve sitenin en üst kısmında yer alır. Sadece masaüstü bilgisayarlarda görünür. Aylık olarak kiralanır ve 1 ay 30 gün olarak sabitlenir. Aylık kiralama süresi ne kadar fazla ise, o oranda iskonto yapılır.

Fiyatı: 300 TL + KDV / Aylık


 b. 336×280 veya 300×250 Banner Sidebar Reklamı 


300-250-banner

Sitemizin sağ kısmında yer alır. Tüm sayfalarda ve cihazlarda görünür. Aylık olarak kiralanır ve 1 ay 30 gün olarak sabitlenir. Aylık kiralama süresi ne kadar fazla ise, o oranda iskonto yapılır.

Fiyatı: 300 TL + KDV / Aylık


 c. 336×280 veya 300×250 Banner Makaleiçi Reklam 


300-250-banner

Sitemizdeki makalelerin en başında yer alır. Tüm makale ve haberlerin içerisinde ve tüm cihazlarda görünür. Aylık olarak kiralanır ve 1 ay 30 gün olarak sabitlenir. Aylık kiralama süresi ne kadar fazla ise, o oranda iskonto yapılır.

Fiyatı: 300 TL + KDV / Aylık


 2. Özel Makale Banner Modeli 


enerjibes bannerSitemizdeki bazı özel makalelerin içerisinde, firmanızın, ürünlerinizin veya hizmetlerinizin reklamları yatay banner olarak yapılır. Diğer banner reklamlar ile karıştırılmamalı. Sadece belirlenen makale veya makalelerde reklamınız yapılır. Bunun dışındaki sayfa ve makalelerde çıkmaz. Bu modelimizin en güzel tarafı, belirlenen makalelerin organik trafiğinin yüksek olmasıdır. Böylece, kullanıcının hemen dikkatini çeker. Aylık olarak kiralanır. Her ay 30 gün olarak kabul edilir. Sitemizde yayınladığımız ve en fazla trafik getiren makalelerin içerisinde yayınlanır.

Fiyatı: 200 TL + KDV / Aylık


 3. Firma Rehberi Banner Modeli 


firma rehberi reklam ver

Bu reklam modeli, daha düşük bütçeli ve etkili reklam göstermek isteyen müşterilerimiz tarafından tercih edilmektedir. Sadece firma rehberi listelerinde gösterilen reklam modelidir. Yüksek aranma hacmine sahip ve google’da ilk sayfada çıkan, firma rehberlerinin tümünde en başta görünür. Bu reklam modelini aldığınız zaman, Ankara, Konya, İzmir v.b… tüm iller için hazırladığımız firma rehberlerinde büyük ebatta, firmanızın veya hizmetinizin reklamı site ziyaretçilerimiz tarafından görünür. En az 1 aylık kiralanan firma rehberi banner modeli için kullanılacak görsel reklamveren tarafından temin edilir. Reklam görselinin ebatı 700×215 px ve köşeleri oval olmalı (yukarıda ki örnek banner gibi.)

Fiyatı: 50 TL + KDV / Aylık


 4.  Tanıtım Yazısı 


Sitemizdeki tüm tanıtım yazıları sponsorlu kategorisinde yayınlanır. Yayınlanan tanıtım yazıları sitemizden asla silinmez. Her bir tanıtım yazısı için en fazla 3 adet dış bağlantı verilir. İsteğe özel olarak makale hizmeti de ekstra ücret karşılığında yazılır. Tanıtım yazısı detayları için iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Fiyatı: 100 TL + KDV / Tek Seferlik (yazı silinmez ve ömür boyu sitede kalır)


 5. Text Link 


Sitemizin sağ kısmının en altında “Dost Siteler” başlığının altındaki sitelerdir. İstediğiniz 1 adet anahtar kelime ile sitenize veya sayfanıza bağlantı verilir. Anahtar kelimenizde google’da ilk sıralara yükselmenizi sağlar. Oldukça faydalıdır.

Fiyatı: 150 TL + KDV / Aylık


 6. Popup Reklam Modeli 


Tüm sayfa ve yazılarda ekranı kaplayacak şekilde gösterilen reklam modelidir. En yüksek tıklama alan reklam modelidir. Hızlı aksiyon ve etkileşim isteyen müşteriler için çok uygundur.

Popup reklamını bir firmaya en fazla 1 aylık kiralayabiliyoruz. 1 aylık popup yayınından sonra, eğer yeni bir müşteri çıkmazsa ve önceki popup müşterisi tekrar popup kiralamak isterse, en az 1 hafta beklemek zorundadır. 1 haftalık boşluk sonrasında tekrar popup reklamını aynı firma kullanabilir.

Fiyatı: 200 TL + KDV / Haftalık (1 Hafta 7 gün olarak hesaplanır)

Fiyatı: 800 TL + KDV / Aylık (1 Ay 30 gün olarak hesaplanır)


 7. Firma Web Sitesi Link Çıkışı 


Eğer firmanız enerjibes.com’da ilgili içeriklerde yer alıyorsa ve firmanızın web sitesine aktif link almak istiyorsanız, bu reklam modelinden faydalanabilirsiniz. Sitemizden, firmanızın web sitesine alacağınız link sayesinde, firma web sitenizin domain autority, page autority, alexa puanı ve indexlenme hızı artacaktır. Bu modelde, firma web sitenize aldığınız link için tek seferlik ücret ödersiniz ve satın aldığınız link enerjibes.com’un yayın hayatı boyunca aktif ve yayında kalır.

Not: Enerjibes.com’da firmanızın yer aldığı her sayfa için bir defaya mahsus ayrı ücret ödersiniz.

Fiyatı: 100 TL + KDV / Tek Seferlik


 8. Sadece Alttaki Sektör ve İş Alanlarında Faaliyet Gösteren Ticari Firma ve Şahıslar ile Reklam Çalışması Yapmaktayız 


Prensib gereği her sektörden reklam yayını yapmamaktayız. Başlıca reklamını yaptığımız sektör ve iş alanları şunlardır;

 • Güneş enerjisi alanında üretim, malzeme satışı, işçilik, proje, eğitim, danışmanlık ve kurulum yapan firma ve ticari şahıslar,
 • Rüzgar enerjisi alanında üretim, malzeme satışı, işçilik, proje, eğitim, danışmanlık ve kurulum yapan firma ve ticari şahıslar,
 • Jeotermal enerji alanında üretim, malzeme satışı, işçilik, proje, eğitim, danışmanlık ve kurulum yapan firma ve ticari şahıslar,
 • Hidroelektrik alanında üretim, malzeme satışı, işçilik, proje, eğitim, danışmanlık ve kurulum yapan firma ve ticari şahıslar,
 • Biyokütle enerji alanında üretim, malzeme satışı, işçilik, proje, eğitim, danışmanlık ve kurulum yapan firma ve ticari şahıslar,
 • Elektrik enerjisi alanında üretim, malzeme satışı, işçilik, proje, eğitim, danışmanlık ve kurulum yapan firma ve ticari şahıslar,
 • Enerji tasarrufu firmaları,
 • Yeşil bina sertifika çalışmaları yapan firma ve kuruluşlar,
 • Yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren nakliye/kargo taşımacılığı yapan firma ve kuruluşlar,
 • Elektrik taahhüt firmaları,
 • Konut satış reklamları,
 • Kişisel blog tanıtımları,
 • E-Ticaret siteleri ve bloglarının tanıtımları,
 • v.b firmalar için enerjibes.com’da reklam yayını yapabilirsiniz.

Tanıtımını yapmadığımız firma, site ve konular;

 • Adult konularını içeren firma ve sitelerin tanıtımı yapılmaz,
 • Şiddet içeren ve şiddete teşvik eden firma ve sitelerin tanıtımı yapılmaz,
 • Her türlü bitkisel ilaç satan firma ve sitelerin tanıtımı yapılmaz,
 • Crack, warez ve film indirme/izleme firma ve sitelerin tanıtımı yapılmaz,
 • v.b… firma ve sitelerin tanıtımı yapılmaz.