Saç Maskesiyle Bakımlı Saçlara !

0
371
saç maskesi

Güzellik söz konusu olunca kadınların en güçlü silahlarından biri, bakımlı saçlardır. Saçlarda ufak tefek değişikliklere gitmek güzel sonuçlar yaratabilir. Boya, röfle, ombre, su dalgası gibi kimyasal işlemler saçları güzel bir görünüme sokarken yıpranmasına da yol açar. Ayrıca toz, kir, yağmur, rüzgar, güneş, sıcak ve soğuk havalarda saç telleri hava koşullarında saç telleri mücadele edip yıpranır. Stres ve hormonlar da saç sağlığını etkiler, nem dengesini kaybeder. Nemsiz kalan saçlar parlaklığını kaybedip kurur, yıpranır. Neyse ki, yıpranan saçlar için saç maskes.i alternatifleri ile toparlanıp onarılabilir. Her saç tipine uygun saç maskesi vardır. Haftada bir veya iki kez mutlaka kullanılması gereken saç maskesi bilhassa kış aylarında saçlar çok kuruduğu için düzenli olarak kullanılmaya özen gösterilmelidir. Saçların daha parlak, bakımlı ve canlı görünmesi için sac maskesi kullanmak şarttır; saç maskeleri kısa sürede olumlu sonuçlar yaratır.

Saç Maskesi Türleri

Yağlı, kuru, yıpranmış, boyalı, hatta ince ve kalın telli saçlara özel birçok saç maskesi çeşitlerinin yanı sıra doğal saç maskesi denilen doğal ve botanik özler içeren maskeler son zamanlarda çok trenddir.

Her saç maskesinin bir hedefi vardır. Bazıları saç kökü, bazıları kökten uca bakım, bazıları da saç uçları içindir. Hepsinin ortak amacı saçı nemlendirmek, kırıkları azaltıp canlılık ve parlaklık kazandırmaktır. Saç maskes satın alırken, mutlaka içeriğini, nasıl kullanıldığını, hangi saç tipine uygun olduğunu ve hangi sıklıkla kullanmak gerektiğini   okumak, gerekirse mağaza satış danışmanından da bilgi almak yerinde olur. Çünkü cilt gibi saç derisi de her kadında farklılık gösterir.

Saç Maskesi Nasıl kullanılır?

Duş öncesinde: En etkili saç maskesi uygulama zamanıdırSaç maskesi uygulanıp, ütülenerek ısıtılan bir havluyla saçlar sarılır. Saç maskesi, belirtilen bekleme süresine uygun olarak bekletilip sonrasında ılık suyla durulanır. Saçları sıcak suyla durulamak saçı kurutup cansız görünüme neden olur.

Saç maskesi bakımı yapılan günlerde, saç kurutma makinesi de kullanmamak gerekir. Mecbur kalınırsa saçları kurutmadan önce ısıya karşı koruyucu bir spreyi kullanmak yararlıdır. Ayrıca saç maskesii uygulandıktan sonra saçlar dinlendirilmeli ve en az bir gün fön, maşa gibi uygulamalar yapılmamalıdır.

Saç maskesi çeşitleri için  https://www.recete.com/sac-maskesi/ adresine giderek  ürünlerle ilgili detaylı bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here