Saçların Derinlemesine Beslenmesini Sağlayan Saç Serumu

0
626
saç serumu

Saçların kökten uca onarımı için saç serumu ile saçlarınızı derinlemesine besleyin!

Saç dökülmeleri erkeklerde ve kadınlarda en sık rastlanılan saç problemlerinden biridir. Kepeklenme herkeste olmasa da bazı kişilerde saçlı deriye bağlı yoğun olarak gözlenebilen bir meseledir. İnce telli ve zayıf bir görünüme sahip olan saçlar ise saçtaki nemin absorbe olması ile ortaya çıkar. Saçtaki nem dengesi bozulduğunda ise diğer saç problemlerinin temeli oluşur.

Saçın nem dengesinin kazanılmasını sağlayan bazı şampuanlar içerdiği vitamin, mineral ve proteinlerle hem saç derisinin yatışmasını hem de saçların zayıf görünümünü kuvvetli saç tellerine bırakmasını sağlar. Ancak bazen şampuanların saçtaki sorunların çözümlenmesinde yetersiz olduğu da gözlemlenebilir. Böyle bir durumda ise serumlardan yararlanılır.

Saç Serumu Ne İşe Yarar?

Bahusus saç dökülmesinin çözüme kavuşturulmasını hedef alan saç serumu saç yapılandırıcı özelliği ile saçların daha önce hiç olmadığı kadar sağlıklı görünmesine katkıda bulunur. Daha fazla nitelik sunan saç serumu ne işe yarar hakkında detaylı bilgiler için şunlar söylenebilir:

Her türlü saç sorununa uygun çözümlemeler sunan saç serumlarının varlığından bahsetmek mümkündür. Buna istinaden seyrek ve dökülmeye yatkın saçlar için yoğunlaştırıcı veya dökülme karşıtı serumlar kullanılabilir. Saçların sürekli yüksek ısılara maruz kalması neticesinde ise yapısını koruması için yapılandırıcı serumların tercih edilmesi gerekir.

İçerdiği özellikler ile birlikte saç bakım serumu kullanım çeşitleri ile de saçlardaki farklı sorunlara etkili çözümler bulunabilir. Banyo öncesinde kullanılan serumlar banyodan sonra elektriklenme problemini çözer. Saçların hafifçe nemlendirilip serumun saça uygulanıp ardından sıcak bir havlu ile saçların sarılması ve bir süre beklenmesi ile saçın daha dolgun, canlı ve hacimli görünmesine katkıda bulunulur.

Saç Serumunu Kimler Kullanmalı?

Hem erkek hem de bayanların saçlarına daha çok bakım sağlaması ve mevcut sorunların daha hızlı çözüme kavuşturulması amacı ile tercih edilen bakım serumları mevcut problemin aşılmasına yönelik tercih edilmelidir.

Saç serumu erkek kategorisinde Bioxcin yoğun dökülmelere karşı Forte serisini kullanıma sunuyor. Saç derisinden başlayan bu yoğun dökülmelerin önlenmesi için ürün içerisinde B1, B2, B5, B6, B9, A, vitaminleri, bal, mirisetin, apigenin, magnezyum, kalsiyum, demir, çinko, potasyum, bakır, kemferol, omega 3 ve 9 bulunur.

Yıpranan saçların yeniden canlandırılmasına yardımcı olan Quantum serumu keratin, hidrolize edilmiş soya proteini, buğday proteini, fenilanin, demir, lösin, kalsiyum, B11 vitamini, tiamin, serin, riboflavin, arginin gibi maddeler ve zayıflayan saçların hacim kazanmasında etkili bir formül içerir.

Şampuandan daha fazla etken madde kullanılarak üretilen serumlar ile yağlı saçlara neden olan sebumun azaltılması, saçların daha kalın telli ve gür görünmesinin sağlanması, kökü zayıf saç tellerinin güçlendirilmesi ile yeni gelecek olan saç tellerinin daha kuvvetli bir yapıya sahip olarak uzaması ve saçlara direnç sağlaması açısından saçları ile ilgili problemler yaşayan veya yaşamayan herkes tarafından kullanılabilir.

Saçların dökülmesi kadınlar ve erkeklerde ortak özellikler gösterebilirken farklı nedenlere de bağlanabilir. Saç serumu kadın için kullanılması istendiğinde içeriğindeki demir oranının yüksek kullanıldığı serumlar tercih edilebilir. Bunun nedeni kadınlarda meydana gelen dökülmelerin çoğunda demir eksikliğinin oluşmasıdır.

Bioxcin markası % 100 Türk sermayeli saç bakım ürünleri markası olup ecza profesörleri ile klinik ortamlarda geliştirilmiş formüllere sahiptir. İlk satışa çıktığı yerde dolayısıyla eczanelerdir. Bioxcin saç serumu eczane satış noktalarında bulunan ve tavsiye edilen bir üründür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here