Setec İnverter , Sürücü İnverter

8
2714

Setec firmasının bu yazımızdaki ürettiği model sürücü inverter gerçekten de işinizi görebilecek cinsten. Yalnız , setec markasının diğer modelleri ile alakalı değildir yazacaklarımız. Sadece bu model için geçerlidir. Ürünün sırasıyla genel özellikleri , teknik özellikleri , avantajları ve dezavantajlarını sıralayacağız.

Setec İnverter ‘in Genel Özellikleri :

Setec firması , bir çin firmasıdır. Türkiye ‘de bu ürünü bulmak biraz zor maalesef. Bir kaç tane tedarikçi dışında bu ürünü piyasaya getiren yok ! Biz birçok marka sürücü inverter kullandık ama setec markasının sadece bu modelini kullandık. O yüzden de kullanmadığımız bir ürün hakkında yorum yapamayız. Ayrıca bazı arkadaşlar bize bu ürünün reklamını mı yapıyorsunuz diye bazı yorumlar da bulunuyor. Onlara şunu söylemek isterim ki , biz insanlara yalan yanlış bir bilgi vermiyoruz , daha doğrusu kimseyi kandırmıyoruz. Sadece tecrübelerimizi kullanıcılar ile paylaşıyoruz. İsteyen istediğini söyleyebilir , bizden yana herhangi bir sıkıntı yoktur , ancak o arkadaşlara şunu da belirtmek isterim , bizim sitemizdeki verdiğimiz bazı bilgileri , şuan hiç kimse vermemektedir !

surucu inverter lcdsurucu inverter fan

 

 

 

 

 

Evet , ürünün genel özelliklerine gelecek olursak , incelemesini yaptığımız sürücü inverter ‘in modeli 2.200 watt ‘tır. Bu sürücü inverter ile elinizde bulunan 220 volt veya 380 volt gücündeki pompayı çalıştırabilirsiniz. Bizim burada ki modelimiz 380 volt ‘luk pompayı çalıştıran tiptir.

surucu inverter input

3 fazlı motorlar ı , bu sürücü inverter ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken nokta , bu sistemi muhakkak profesyonellere yaptırın , çünkü genel hatlarıyla biraz karmaşıktır. İlerleyen zamanlarda konuyla ilgili örnek bir uygulamayı tüm detayları ile sizlerle paylaşacağız.

Ürünün garantisi var ama siz yok gibi düşünebilirsiniz. Çünkü ürünün türkiye’de herhangi bir distribütör veya bayi ağı yoktur. Ürünü çinli firmadan sipariş ediyorsunuz veya bu ürünü satan birkaç arkadaştan alabilirsiniz. Ama dediğimiz gibi , ürünün garantisi yok gibi bir şeydir maalesef. Buna dikkat etmenizi isterim.

surucu inverter model 2 surucu inverter model

Setec İnverter ‘in Teknik Özellikleri :

Ürünün Adı : Solar Pump İnverter

Modeli : SGY2200 H

Power : 2200 Watt

İnput : 500 Volt – 600 Vdc

Output : 3 PH 380VACO – 50 HZ

Dijital Kontrol : Var

Dijital Ekran : Var

Verimlilik : %98

Koruma Sınıfı : IP55

Çalışma Sıcaklığı : -10 derece ile +50 derece arasındadır.

Aksesuar : GPRS uyumlu olup , uzaktan kontrol için uyumludur.

Avantajları Nelerdir ?

 • SGY2200 H sürücü inverter , 3 fazlı pompalar için uygundur. Zaten bu ürünün model yazan kısmında eğer H harfi varsa 380 volt , L harfi varsa 220 volt için demektir.
 • Bu model sürücü inverter 1,5 kW ‘lık su pompası na kadar kullanılabilir. Fiyatına kıyas ile gayet makul.
 • Ürünün en büyük özelliği ise fault yani arıza durumuna kolay kolay geçmiyor. Emsal ürünler belli sayıda stop durumuna geçtikten sonra fault yani arıza durumuna düşüyor. Arızaya geçen inverter ‘ide yanına gidip restart yapmanız gerekmektedir. Ama bu model için bu geçerli değil , havadaki bulutlar dan dolayı istediği kadar stop durumuna geçsin , fault durumuna düşmüyor. Bu çok büyük bir avantaj , piyasadaki birçok sürücü inverter ‘de bu özellik yoktur.
 • GPRS uyumlu olan sürücü inverter ile evinizde bile bütün kontrolleri yapabilirsiniz . Bu da güzel bir özellik olup , sulama arazisi ‘ne uzak olan ve gelip gitmesi zor olanlar için çok önemli bir özelliktir.

Dezavantajları Nelerdir ?

 • SGY2200 H sürücü inverter ‘imizin çok ciddi bir dezavantajı bulunmaktadır ve o da GARANTİ ‘dir. Bu ürünün garantisi olmasına rağmen , bozulduğunda muhattap bulmanız çok zor maalesef. O yüzden ürünü alacağınız veya sistemi bu ürün ile yaptıracağınız kişiyi iyi tanıyın ve emin olun. Aksi taktirde ciddi sıkıntılar yaşayabilirsiniz.
 • Ürünün fiyatı ‘da bazen dezavantaj olabiliyor. Çünkü bu ürünü tedarik eden birkaç kişi var ve bunlar da canı hangi fiyatı isterse onu koyuyorlar. Ama yeterli ingilizceniz var ise , sizlerde bu ürünü çin’den bizzat getirebilirsiniz. Bu durumda dezavantajı avantaja çevirmiş olabilirsiniz.
 • Setec firmasının diğer modellerini tavsiye etmem , en işe yarar modeli sadece bu diyebilirim. Bu model dışındakiler iyi değil. Bu durum da setec firmasından alacağınız ürün çeşitliliğini öldürüyor.
 • Arıza olduğu zaman , herhangi bir elektronikçi ile şansınızı deneyebilirsiniz . Teknik servis sıkıntısı var !

Ürünün piyasa fiyatı çok değişkenlik göstermek beraber , Setec SGY 2200H modeli sürücü inverter ‘in fiyatı 1500 TL ile 2200 TL arasında değişmektedir.

İncelememizi istediğiniz bir ürün varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Değerlendirme
Ürün Tedariği
4
Teknik Servis
3
Dayanıklılık
6
Garanti
4
Performans
8
Fiyat
8
PAYLAŞ
Önceki İçerikFaraday Future Elektrikli Araba
Sonraki İçerikEkolojik Ev – 25 Ekolojik Ev Tasarımı

8 Yorumlar

  • Kadir bey , bu inverter ‘ e maximum 1.5 kw lık su pompası bağlanabiliyor . Ama piyasada 65 kw lık su pompasına kadar bağlantı yapabileceğiniz sürücü inverterler mevcuttur

  • Doğrudur kadir bey , piyasada o kadar çok ürün varki artık takip edemiyoruz. Cebinde 50-100 bin TL si olan çinden toplu alım yapıyor ve kendi markasını yapıştırıyor . Şimdi herkes üretici oldu .

 1. bilgilendirme ve sade anlatımla tam bilgi bence siteniz ve calısmalarınız takdire şayan ellerinize emeğinize sağlık

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here