Shrink Makinaları Hakkında Sorulan 5 Soru

0
478
Shrink makineleri

Paketleme alanında ürettiği çözümlerle işletme sahiplerine birçok avantaj sağlayan shrink makinaları, günümüz teknolojisiyle gelişmeye devam ediyor. Ülkemizde ve birçok dünyaya bu alanda en iyi hizmeti sunan Maripak, shrink makinaları hakkında en çok sorulan sorulara cevap verdi.

ShrinkShrink ambalaj paketleme nasıl yapılır?

Shrink paketleme ile bir ürünün üzerini plastik bir filmle çevrelemek mümkün. Ayrıca daha önce ambalajlanmış bir ürünün de etrafı bu yöntemle tekrar sarılabilir. Shrink film, ısı yardımıyla çekilir ve ürünün şeklini alacak şekilde kaplanır. Bu işlemler shrink makinası aracılığıyla uygulanır.

Ne tür Shrink filmler kullanılır?

Shrinkleme işlemi sırasında çeşitli shrink filmler kullanılabilir. POF (poliolefin), PE (polietilen) ve PVC (polivinilklorür) paketleme alanında en sık kullanılan filmlerdir. Farklı bileşenlerden oluşan filmler çeşitli ürün gruplarına uygulanabilir. Her filmde farklı avantajlar olabileceği gibi, uygulanacak ürüne uygun filmin seçilmesi de önem arz eder.

Shrink makinası kullanımı zor mu?

Shrink makinası kullanımı için gereken özel bir beceri yoktur. Üretilen tüm shrink makinalarının kullanımı oldukça kolaydır. Ancak yine de kullanım kılavuzuna ve üretici tarafından verilen eğitim ile tüm fonksiyonlar öğrenilmelidir. Daha sonra kısa bir süre içerisinde paketleme işlemine başlayabilirsiniz.

Shrink makinası nerelerde kullanılır?

Shrink makinası her ürünü dış etkenlerden korumak amacıyla yapılabilir. Ayrıca pazarlama için çeşitli sloganların uygulanabileceğinden reklam amaçlı da tercih edilir. Genellikle gıdalarda uzun süre koruma ve dış etkenlerden korumak için tercih edilen bir yöntemdir. Gıdaların kullanılabilirliğini ve tüketim süresini artırdığı için günlük hayatımızda sıkça karşılaşırız.

Doğru shrink ve shrink makinası nasıl seçilir?

Hizmet verdiğiniz alanda en iyisi olabilmeniz ve kaliteli bir iş çıkarabilmeniz için doğru shrink film, doğru makine ve doğru ısı tüneline sahip olmalısınız. Seçeceğiniz doğru shrink film sayesinde shrink makinası performansını artırabilirsiniz. Böylece yapacağınız işlerdeki hassasiyet ihtiyacını da azaltmış olursunuz. Doğru seçimler, yapacağınız iş yükünü de otomatik olarak azaltacaktır.

Shrink makinaları hakkında daha fazla bilgi, teknik destek ve satın almak için https://www.maripak.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here