Shrink Paketlemenin Avantajları

0
218
Otomatik L kesim shrink makinesi

Üretim firmalarının yaşadığı sıkıntılar arasında en önemli olanlardan biri nakliye aşamasında ürünlerin zarar görmesidir. Elbette her ürün fabrikadan çıkmadan önce uygun koşullarda ambalajlanıyor. Ancak birden fazla paketin tek bir paket haline getirilmesi noktasında devreye shrink paketleme giriyor. Shrink makinesi ile gerçekleştirilen paketleme işlemi, ürün temiz kalmasını sağlıyor. Peki, shrink makinası ile yapılan bu işlemin sağladığı tek avantaj bu mu? Hep birlikte bu konuyu derinlemesine inceleyelim.

Öncelikle shrink makinesi ile yapılan paketleme işleminin ambalajın istenmeden açılmasını önlediğine değinmek gerekiyor. Ambalajların korunması kullanıcıya ürünün temiz bir şekilde ulaşması bakımından da oldukça mühim! Hatta ürünlerin güneşin zararlı ışınlarından bile korunmasını sağlayan yöntemler de tercih edilebiliyor. Kozmetik ya da elektronik sektöründe üretim yapan firmalar için de söz konusu paketleme çok daha fazla önem kazanıyor. Sonuç olarak shrink paketleme ürünün dış etkenlere karşı daha dayanıklı bir form kazanmasını sağlıyor.

Avantajlardan bir diğeri de içerisinde bulunan ürünün görülebiliyor olmasıdır. Çünkü shrink makinesi ile paketlemede kullanılan malzeme şeffaf ve dayanıklı plastikten üretiliyor. Üst üste çok sayıda ürünün konmasının ardından paketleme yapıldığında da hem içerisindeki ürün hem de ürün adedi görülebiliyor. Sadece ürünleri stoklamak amacıyla bile bu paketlemeden faydalanılıyor çünkü stoktaki ürünlerin uzun süre tertemiz bir şekilde muhafaza edilmesini mümkün kılıyor.

(Shrink paketlemede kullanılan malzeme soğukta ve güneşte kırılganlaşmaz!)

Nakliye öncesinde ya da depolama öncesinde de bu işlemden faydalanılabilir. Özellikle depolamada alan sıkıntısı yaşayan firmalar ürünlerin daha az yer kaplamasını sağlamak amacıyla da soluğu bu özel işlemde alıyor. Çünkü çeşitli materyallerin bir arada, en az yer kaplayacak şekilde paketlenmesi ancak shrink işlemi ile mümkün hale geliyor. Ayrıca bu paketleme yöntemi küçük ölçekli ürün grupları için de uygulanabiliyor.

Çok sayıda ürünün çok daha kolay şekilde tanışmasını sağlıyor olması da bir diğer avantaj olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü birden fazla sayıda paketi zarar görmeyecek şekilde taşımak ne kadar güçse shrink paketleme sonrasında taşımak da bir o kadar kolay oluyor. Ürünlerin nakliyeye hazırlanması amacıyla taşınmasında ortaya çıkabilen hasarları düşündüğünüzde bu işlemin basit ancak çok önemli olduğunu net bir şekilde anlamak mümkün! Ayrıca yeni nesil shrink makineleri ürünün cinsine, yapısına ya da şekline göre farklı paketleme seçenekleri de sunabiliyor. Dolayısıyla her firma kendi ürününe en uygun paketleme şeklini seçme şansına sahip!

Sonuç olarak üretici firmaların mutlaka shrink makinelerini de üretim alanlarına kazandırmaları gerekiyor. Bu makineler artık çok daha kompakt bir yapıya sahip. Hatta 5 yıl yedek parça teminat garantisi sunan firmalar da tercih edilebilir. Örneğin Maripak bu makinaları üst düzey bir teknoloji ile buluşturan markalardan biri ve son derece pratik kullanılan shrink makinaları geliştirmeyi başarıyor. https://www.maripak.com/shrink-makinasi/ adresinden Maripak’ın tüm shrink makinası ürünleri incelenebilir.

SPONSORLU İÇERİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here