Siber Güvenlik Adına Yazılmış Harika Bir Kitap | Hacking Atölyesi

0
519
Siber Güvenlik

Siber güvenlik son yıllarda teknolojinin çok hızlı gelişmesi ve kullanımının yaygınlaşması ile en çok konuşulan ve tartışılan konulardan birisi haline gelmiştir. Siber güvenlik konusu hakkında günümüzde pek çok kitap ve kaynaklar hazırlanmıştır. Bu kitaplar arasında en dikkat çekenlerden birisi de Onur Aktaş’ın kaleme aldığı “Siber Güvenlik Hacking Atölyesi” kitabıdır.

Şuanda 2. baskısı yayınlanan kitap, günümüzün en popüler konusu olan Siber Güvenlik konusuna farklı açılardan bakmaktadır.

Kitabın bir de web sitesi bulunmaktadır. Tamamen kitap ile bütünleşik olan ve okuduklarınızı daha iyi anlamanız için uygulama şansı bulabileceğiniz siberkuvvet.com sitesini de kullanabiliyorsunuz.

Ayrıca, kitabın bazı bölümleri siber güvenlik alanında uzman kişilerce hazırlanmış. Bülent Arsal, Korhan Gürler ve Mahmut Esat Yıldırım gibi uzman isimler kitabın bazı bölümlerini hazırlayan uzman kişiler.

Siberkuvvet.com ile Öğrendiklerinizi Pekiştirin

Kitabın web sitesi olan siberkuvvet.com sitesi sayesinde okuduklarınızı bire bir uygulayabileceğiniz imkanları bulabilirsiniz.

Sitede yer alan Atölye’de 2 tip seviye bulunmaktadır. Demirci ve Çay Ocağı seviyelerinde farklı farklı alıştırmalar bulunmaktadır. Bu alıştırmaları çözerek siber güvenlik hakkında teknik yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz.

Yine sitede ki soru&cevap bölümünde, kitabın yazarına aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz. Veya diğer okuyucuların sordukları sorulara bakabilirsiniz.

Kütüphane bölümünde ise Siber Güvenlik hakkında pek çok değerli bilgiye erişebilirsiniz.

Sitede çok güzel bir bölüm daha bulunmaktadır. Alet Çantası ismi verilen bölümde birçok şifre tipini dönüştürme imkanı bulabilmektesiniz.

Siber güvenlik ve hacking konularına merakınız varsa, mutlaka bu kitabı almalısınız ve siberkuvvet.com ile beraber alıştırmalara başlamalısınız.

Bu kitabı D&R, Kitap Yurdu veya Gazi Kitabevi gibi seçkin kitapçılardan temin edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here