Solar Kablo Fiyatları Nasıl Belirlenir, Solar Kablo Nedir

0
1468
Solar Kablo Fiyatları Nasıl
Solar Kablo Fiyatları Nasıl

Günümüzde Tükenebilir Enerji Kaynakları yerine yenilenebilir Enerji kaynaklarının kullanılması Dünyamızın geleceği için oldukça önemlidir. Yenilenebilir enerji kaynakları arasında solar Paneller oldukça önemli bir paya sahiptir. Solar Panellerin önemli bir parçası da solar kablolardır. Solar Kablolar Fotovoltaik uygulamalar için özel olarak üretilen kablolardır. Eğer doğru solar Kablo seçilmez ise solar Panellerden yeterli verim alınamaz, Solar Panellerin ömrünü kısaltabilir hatta hayati tehlikeye yol açabilir.

Solar Kablo Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Solar Kablo seçerken dikkate alınması gereken birçok hususu vardır. Bunlardan en önemlileri EN 60364-7-712 nolu standarda uygun olması, aşırı soğuk havalara ve aşırı sıcak havalara karışı dayanıklı olmaları, yangına dayanıklı olmaları ve mekanik etkilere karşı dayanıklı olmalarıdır. Bu özellikleri tüm solar kablolar taşımalıdır. Solar Kablo alırken solar kablo Fiyatları sizi seçime yönlendirmemelidir. Elbette herkes uygun bütçeli alışveriş yapmayı sever ancak unutmayın ki kablo alırken yapacağınız tasarruf ardından size daha pahalıya mahal olabilir. Eğer uygun olması için kalitesiz bir solar kablo seçimi yaparsanız bu kablolar enerji taşırken ısınır. Bu durumda hem Kablonuzun ömrü kısalır hem de kablodan aldığınız verim azalır. Solar Panellerden aldığınız verimi azaltan bir diğer faktörde solar kabloların aşırı uzun olmasıdır. Bu nedenle kablo ile bağlantıların en kısa nasıl yapılabileceğinin hesaplanması gerekir.Solar kablolarınız açık alanda bulunacak ise kabloların izolasyonuna oldukça dikkat etmeniz gerekir. İzolasyonun iyi yapılmasının önemi UV ışınları gibi dış faktörlerinin Kablonun enerji taşıma verimini düşürmesi.

Solar Kablo Fiyatları Neden Değişiklik Gösteriyor?

Solar Kablo Fiyatlarını belirleyen en önemli unsur akım taşıma kapasiteleridir. Ne kadar çok akım taşıma kapasitesi var ise solar Kablo Fiyatları aynı orantıda yükselir. Kablolardan yüksek verim alabilmek için kabloların düşük dirence sahip olması gerekir. Ancak kablo ne kadar uzun olursa direnci de o kadar çoğalır. Solar Kablo Fiyatları için önemli olan bir diğer Faktör ise kalitedir. Kaliteli ürünlerin fiyatı her zaman için kalitesiz ürünlerden fazladır. Ancak unutulmamalıdır ki uygun fiyatlı kalitesiz bir üründen alacağınız verim ile daha yüksek fiyatlı kaliteli bir üründen alacağınız verim kesinlikle farklıdır.Kaliteli Solar Kabloların yaklaşık olarak 25 yıllık bir ömrü vardır. Ancak kalitesiz solar kabloların ömrünün ne kadar olacağı hususunda bir bilgi vermek oldukça zordur.  Bu nedenle eğer kalitesiz yerine kaliteli bir solar Kablo tercih ederseniz fiyat farkı hem verim den hem de kablo ömrü açısından sizi avantajlı çıkaracaktır.

SolarEvi.com güneş paneli başta olmak üzere güneş ve rüzgardan elektrik üretmek için gerekli bütün ekipmanları Türkiye’nin en ücra köşelerine kadar ulaştırarak Türkiye’mizin enerji konusundaki dışa bağımlılığının azalmasına katkı sağlayan bir e-ticaret sitesidir. İlk etapta neredeyse %70’i kırsal kesimlerde yaşayan Türkiye halkını hedeflemekle birlikte Ortadoğu ve Afrika’ya da hizmet vermektedir.

Üstün kalite ve standartlarda hizmet veren SolarEvi.com bir AYETEK markasıdır. Türkiyenin en yeni sektörünün en eski şirketi olarak bütün Türk halkını güneşi ve rüzgarı hasat etmeye davet eder.

solarevi.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here