Solar Panel Nedir Ve Solar Panel Fiyatları

0
1599
solar panel ve çatı, panel
solar panel ve çatı, panel

Günümüzden yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmak Dünyamız için önem taşır. Dünyamızın Enerji kaynaklarını tüketmemek ve gelecek nesillerimize de sağlıklı bir dünya bırakmak için yenilenebilir Enerji kaynaklarına yönelmek gerekiyor.

Solar Panel Nasıl Enerji Sağlar

Solar paneller güneş ışınlarını kullanarak bu enerjinin elektriğe dönüşmesini sağlar. Bu enerji depolanarak sürekli kullanılabilir durumda olur. Solar paneller evde kullanılabileceği gibi büyük Firma ve Santrallerde de kullanılabilir. Yeterli Enerjinin sağlanması için gerekli olan Panel sayısı kullanılacak yere ve İhtiyac duyulan Enerji miktarına göre değişiklik göstermektedir.

Solar Panel Çeşitleri Nelerdir

Eğer Solar Panel kullanmaya karar verdiyseniz en uygun solar Panel çeşidini seçmeniz de oldukça önemlidir. Solar Panel çeşitleri monokristal solar  paneli, polikristal solar paneli, ince film solar paneli ve esnek solar panelidir. Monokristal Solar Paneli en fazla verim sağlayan Panel çeşididir. Aynı zamanda solar panel fiyatları arasında en yüksek fiyata sahip solar paneldir. Polikristal Solar Paneli her ne kadar Monokristal Panellerden daha az verimli olsa da en sık tercih edilen Panel türüdür. Bunun başlıca nedenleri arasında solar panel fiyatları arasında daha uygun olması ve buna rağmen kullanışlı bir verime sahip olması. İnce film solar paneli tüm Solar Paneller arasında en az tercih edilen çeşittir. Bunun nedeni ise diğerlerine göre oldukça düşük bir verim sağlarlar. Bu Solar Panellerinin tek olumlu yönü diğerlerine göre daha şık bir görüntülerinin olması. Esnek solar panellerinin alüminyum çerçevesi ve temperli camları yoktur. Yapıları ise Monokristal  veya Polikristal  olabilir. Standart solar panellerinin aksine esnek bir yapıya sahip oldukları için her türlü eğimli ve şekilli alana kurulabilirler. Dolayısıyla arzu edilen her alana kurulabilirler.

Solar Panel Fiyatları Neden Değişiklik Gösterir

Solar panel fiyatları arasındaki farkın temel nedeni yapılarındaki farktan kaynaklanır. Ancak Aynı yapıdaki solar Paneller arasında oluşan Fiyat farkının nedenleri ise tercih edilen marka ve bir panelin kaç W elektrik üretebildiğidir. Bir Panel ne kadar az enerji üretir ise o oranda daha fazla Panele ihtiyaç duyulur. Ne kadar çok Panele İhtiyaç duyulursa Fiyatı da ona göre yükselir. Bu neden ile hangi çeşit solar Panel alınacağına karar verdikten sonra kaç W elektrik üreten panel alınmasının daha uygun olacağının hesaplanıp ona göre bir tercih yapılması gerekir. Yani eğer 200W elektriğe İhtiyacınız var ise 20W’lık paneller yerine 100W’lık paneller tercih ederseniz daha uyguna mahal etmiş olursunuz.

Sizde Solar Panel sistemlerini tercih ederek hem kendi bütçenize hem de Dünyamıza fayda sağlayabilirsiniz.

SolarEvi.com güneş paneli başta olmak üzere güneş ve rüzgardan elektrik üretmek için gerekli bütün ekipmanları Türkiye’nin en ücra köşelerine kadar ulaştırarak Türkiye’mizin enerji konusundaki dışa bağımlılığının azalmasına katkı sağlayan bir e-ticaret sitesidir. İlk etapta neredeyse %70’i kırsal kesimlerde yaşayan Türkiye halkını hedeflemekle birlikte Ortadoğu ve Afrika’ya da hizmet vermektedir.

Üstün kalite ve standartlarda hizmet veren SolarEvi.com bir AYETEK markasıdır. Türkiyenin en yeni sektörünün en eski şirketi olarak bütün Türk halkını güneşi ve rüzgarı hasat etmeye davet eder.

solarevi.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here