SolPad ! Üçü Bir Arada Güneş Paneli Sistemi

0
3003
SolPad güneş paneli
SolPad güneş paneli,SolPad solar,SolPad photovoltaic

SolPad ile yeni solar paneller bataryanın depolama alanını, inverter (doğru akımı alternatif akıma çeviren cihaz) ve yazılımı tek bir noktada birleştiriyor. Bu çalışmayı, solar panellerin yeniden keşfininin ,başlangıcı olarak kabul edebiliriz. Ayrıca, bu çalışma evlerde enerji depolama ve temiz enerji sağlama maliyetlerini yarıya düşürmeye hedef alıyor.

Evlerde kullanılan paneller elektriğe harcanan maliyetleri kısıtlama hatta devre dışı bırakma potansiyeline sahip. Fakat bu alandaki hızlı ilerlemelere rağmen hala zayıf noktalar olduğunu vurgulayabiliriz. Mesela akıllı ev sistemi ve enerji depolamayı birleştirme unsurunda.

Sunculture ise bu konudaki cevabın kendinde olduğunu belirtiyor. Bağımsız solar ile pil ünitesi tek bir noktada birleşebilir veya bağlantılı olabilirler ki bu da maliyetleri önemli ölçüde düşürecektir. Sunculture ’ın ürettiği Solpad, bataryaları doğrudan solar panele (güneş paneline) bağlıyor. Bu sayede kullanıcılarına yalnızca temiz enerji üretmeyi sağlamıyor aynı zamanda depolayarak zor zamanlarda kullanmayı sağlıyor. Elektriğin daha pahalı olduğu zamanlar gibi.

Solpad ayrıca inverter ile bağlantı kuruyor. Bunun yanında akıllı bir yazılım içeriyor. Bu yazılımla kullanıcılar ve ev sistemleriyle bağlantı kuruyor. Bu sayede hangi odanın veya cihazın solar enerjiyi alacağını kontrol etmeye yarıyor. Solpad ’in inovatif personeli insanlara solar enerjiyi sürdürebilir olarak akıllı ev sistemlerinde depolamayı basit ve çok güzel bir cihazla sağladı.

Solpad ayrıca dünya üzerinde daha fazla insanın solar enerjiye ulaşımına olanak sağladı. Enerji ihtiyacının arttığı günümüzde çok maliyetli bir inşaya gerek kalmadan üstelik. Bizim bu solar panelleri dönüştürdüğümüz küçük cihazlar, kişisel bilgisayarların akıllı telefonlara çevrilmesi gibidir. Pek çok özellik tek bir cihazda bir arada çok daha ucuza,daha güçlü ve geleneksel sistemlere göre kulanılması daha kolay.

Christopher Estes, SolPad’in Ceo’su ve Üretici mimarı. Solpad tek bir ünite olarak açık bir alana konularak, sadece gerektiğinde kullanılabilir. Ya da bir sıra halinde birbirlerine bağlanarak daha fazla kişinin elektriği alması sağlanabilir. Enerji depolamayla yazılımın aynı yerde bağlanmasıyla, güç akışı sırasında solarmikro alan gibi özellik gösterir.

SolPad homeŞu anda çoğu solar panelin yapamadığı bir durumdur bu. Çünkü işçileri akımından korumak için otomatik devre dışı bırakma sistemleri vardır. Solpad çok uyumlu inverterı otomatik olarak güneşten ne zaman şarj olabileceğini tespit edebilir. Yağmurlu ve bulutlu günlere uyum sağlayabilir ve kendisini yerel elektrik durumlarına göre ayarlar.

Günde elektriğin en pahalı olduğu saatlerde, Solpad enerji depolarına döner ve diğer zamanlarda da tekrar normale döner. İnverter ayrıca bir elektrik sızıntısını otomatik tespit eder ve alandan onu engeller.

Hem Mobil Hem de Ev için 2 Farklı SolPad !

Solpad Ev Sistemi çatınızdan evinize gelen en yenilikçi güç sistemidir. Kablosuz bir şekilde çatınızda ki panellere bağlanırsınız bu da maliyetleri ve zaman konusunda size tasarruf sağlar. Bu cihazın iki versiyonu piyasada satılacak. Bir tanesi mobil Solpad ,devresiz durumlarda ihtiyaç duyduğunuzda kullanılabilecek. Bir diğeri ise ev sistemi SolPad .Ayrıca şirket, ev sistemleri ile alakalı daha fazla uygulama getirmeyi planlıyor.

Şirket cihazı 2017 yılının 2. yarısında piyasaya sunmayı planlıyor. Fakat fiyatlama daha açıklanmadı. Fortune dergisi tüm ev için sistemin 20 bin dolar civarı mal olacağını öngörüyor ki bu şu andaki mevcut sistemlerin yarı fiyatı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here