Subaru Japonya’nın En Büyük Güneş Santralini Kuracak

0
1163
Subaru Japonya'nın En Büyük Güneş Santrali

Özellikle ralli yarışlarında adından ve performansından sıklıkla söz ettiren subaru markası, şimdide japonya’ya kuracağı güneş enerjisi santrali ile adından söz ettiriyor.

Subaru’nun japonya’da bulunan boxer motorları ve şanzumanlarını ürettiği fabrika olan Gunma Oizumi isimli tesisinin enerji ihtiyacı için güneş enerji santrali kuracaklarını duyurdular.

Gunma Oizumi tesisi elektrik enerji ihtiyacı için kurulacak olan güneş santrali japonya’nın en büyük güneş enerjisi tesisi olacak. 2020 yılının mart ayında subaru’nun güneş enerji santralinin yapımının tamamlanması planlanıyor.

Gunma Oizumi güneş santralinin yıllık 5.000 MWh enerji üretmesi öngörülüyor. Japonya’nın en büyüğü olacak olan bu güneş santrali sayesinde, subaru firmasının Gunma Oizumi tesislerinde temiz enerji kullanılacak ve böylece yıllık 2.370 ton karbon salınımının da önüne geçilmiş olacak.

Firma en son 2017 yılında çevre politikalarını güncellemişti. Güncellenen çevre politikaları ile birlikte karbon salınımını minimize etmeye başlayan subaru corp. firması 2030 yılına kadar karbon salınımını %30 azaltmayı hedefliyor.

Subarunun kuracağı güneş enerjisi santrali de çevre politikaları kapsamında, firmanın hedefini yakalamasına büyük katkı sağlayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here