Taşınabilir Su Jeneratörü ! Harika Bir Ürün

2
3839
taşınabilir su jeneratörü
taşınabilir su jeneratörü,su jeneratörü,micro hidroelektrik,micro hes

Yenilenebilir enerji ile elektrik üretimi için her gün yeni alternatif enerji üretim fikirleri ortaya çıkmaktadır. Taşınabilir su jeneratörü de bu alternatif fikirlerden birisidir. Açıkçası gelecek vaad eden bir ürün taşınabilir su jeneratörü.

Bu zamana kadar genelde taşınabilir güneş enerjisi ve taşınabilir rüzgar enerjisi ürünleri hakkında haberler okuduk. Ve bu tarz birçok ürün geliştirilip piyasada satıldı.

Ancak, taşınabilir su jeneratörü ürünü bunlardan çok farklı. Ve yenilenebilir enerjiyi hayatımızın her alanında faydalı olarak kullanmamız için güzel bir ürün.

Taşınabilir su jeneratörü henüz piyasaya çıkmadı, ancak yakın zamanda piyasaya sürülecek. Şimdi portable su jeneratörü hakkındaki tüm detayları inceleyelim. İlk olarak özelliklerini inceleyelim.

  Taşınabilir su jeneratörü özellikleri nelerdir?

Taşınabilir (portable) su jeneratörü tamamen su gücü ile çalışmaktadır. Yani bu ürüne kısaca micro su jeneratörü veya micro hidroelektrik santrali diyebiliriz.

https://youtu.be/5Ktui4bEElk

En önemli özelliği, kampçılık ve balıkçılık sporları ile uğraşanlar için tam anlamıyla bir outdoor ürünü diyebiliriz. Basit bir su şişesi büyüklüğünde olan bu cihazı sadece akıntı olan bir suyun içerisine bırakmanız, şarj olması için yeterlidir.

Tam kapasite şarj olduktan sonra, taşınabilir su jeneratörü ile cep telefonunuzu tam 3 defa şarj edebilirsiniz.

Ayrıca, yanındaki aksesuar ile bu ürünü bir aydınlatma cihazı olarak da kullanmak mümkün.

Eğer taşınabilir hidroelektrik jeneratörü bataryası bittiyse de, akıntı olan suda sadece 4,5 saat beklemesi yeterlidir. 4,5 saatte tam kapasite şarj olabiliyor. Üstelik gece veya gündüz gibi hava şartlarının da bu cihazı şarj etmek için bir engel teşkil etmiyor.

Rüzgarın hızı da önemli değil…

Su jeneratörünü şarj etmek için yapmanız gereken tek şey, pervanelerini açmak ve yanındaki ip aparatı ile sabit bir yere bağlamak yeterlidir.

Ürünün teknik özellikleri şunlardır;

  • Kapağıda dahil olmak koşulu ile tam kapalı haldeyken uzunluğu 24,5 cm,
  • Genişliği 6,5 cm
  • Pervaneler açıldıktan sonraki pervanelerin genişliği 21,7 cm
  • Ağırlığı sadece 800 gram kadardır,
  • Batarya özelliği Lityum İon olup 5 Yıl kullanım ömrü vardır,
  • Ve tabiki su geçirmez özelliğe sahiptir.

  Taşınabilir su jeneratörü çalışma prensibi kısaca

taşınabilir su jeneratörü çalışma prensibiBu su jeneratörünün çalışma prensibi şu şekildedir. Su jeneratörünün üzerindeki motor yaklaşık olarak 2,5 ila 5 watt arasında bir enerji üretebilmektedir.

Micro hidro jeneratörün üzerinde bulunan pervaneler bir şafta bağlı. Ve pervaneler döndükçe bu şaftta dönmektedir.

Şaft ise vites görevi gören dişlileri döndürmektedir. Dişliler ise minik bir jeneratöre bağlıdır. Jeneratör aynı bir dinamo mantığı gibi çalışmaktadır. Dönme gücü ile elektrik üretmektedir.

Jeneratörün ürettiği elektrik enerjisi ise bataryada depolanmaktadır.

Taşınabilir su jeneratörü 6400 mah kapasitesinde bir bataryaya sahiptir. Batarya ise yaklaşık 4,5 saatte tam olarak dolabilmektedir.

Taşınabilir su jeneratörü ile cep telefonlarının dışında GoPro kameralar ve tablet bilgisayarlar da şarj edilebilmektedir.

  Sonuç

Özellikle dağcılık,balıkçılık ve benzeri sporlar ile uğraşanlar için çok güzel bir ürün. Tek sorunu ise akıntı olan bir nehir veya derede bu ürünü şarj edebilmenizdir.

Ancak bununda bir çözümü var ki, eğer kano gibi bir spor yapıyorsanız, kendi ürettiğiniz akıntı ile de taşınabilir su jeneratörü ‘nü şarj edebilirsiniz. Diğer ilginç ürün ve icatlar için makaleler kategorimizdeki yazılarımıza da bi göz atabilirsiniz.

2 Yorumlar

  1. Kamp ortamında özellikle dere kenarı gibi suyun aktif hareket ettiği bir yerde hayat kurtarıcı bir ürün olmuş. Fiyat olarak ta energynomed sitesinde 180 Dolar yazmakta umarım daha uygun fiyatlara da alınabilir hale gelir.

    • Açıkçası deneme amaçlı 1 tane getirmeyi düşünüyorum. Eğer bu ürünü getirtirsem, muhakkak incelemesini yapıp sizlerle paylaşacağım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here