Tatilde Huzur ve Şifa Bulacağınız 5 Termal Tatil Fırsatı !

0
872
Afyon Kaplıca, afyon termal oteller, termal turizm, termal oteller neredekal.com
Afyon Kaplıca, afyon termal oteller, termal turizm, termal oteller neredekal.com

Ruhunuzu dinlendirebileceğiniz kadar bedeninizi de dinlendirip şifalandırabileceğiniz tatil türüdür termal tatiller. Ülkemiz şifalı sulara sahip termal bölgeler açısından oldukça zengindir. Bu bölgelerde hizmet veren termal oteller de oldukça iyi bir hizmet vermektedir. Genellikle kış ve bahar aylarında tercih edilen termal tatili için en ideal 5 bölge bölgeyi sizler için listeledik.

En İyi Termal Oteller | +5

1-) Afyon

Afyon termal otellerTermal otel veya termal tatil denince ülkemizde ilk akla gelen yerdir, Afyon. Her zevke ve bütçeye hitap eden Afyon termal oteller, şehri merkezinde olduğu kadar merkezden biraz daha uzak, şehrin sakin noktalarında da bulunmaktadır. Afyon’da hizmet veren termal oteller arasında beş yıldızlı büyük oteller olduğu gibi, daha küçük termal tesislerde mevcuttur.

2-) Yalova

Yalova termal otelleriAfyon’dan sonra ülkemizin termal merkezlerinden biri de Yalova’dır. Bölgedeki konaklama tesislerinin çoğunluğunu Yalova termal otelleri oluşturur. Termal tesisler yoğunlukta olsa da tatil otelleri, devre mülkler ve küçük oteller de bölgede hizmet vermektedir. Yalova, İstanbul’a 1 saatlik mesafedeki yakınlığının avantajını kullanarak hafta sonları bile misafirlerini ağırlamaktadır.

3-) Denizli

denizli termal otelleriÇok eski çağlardan bu yana tedavi edici özelliği olduğu bilinen Pamaukkale travertenleri ve Karahayıt halen revaçta. Hatta çok eski dönemlerden günümüze Pamukkale Travertenleri, birçok kral ve devlet adamını bile ağırlamış. Bugün bile kaplıcalarıyla yüz binlerce kişiyi kendine çeken Denizli kaplıcaları şifa dağıtmaya devam ediyor.

4-) Ilgın

Konya’nın şirin mi şirin ilçesi Ilgın, Konya’ya 88 kilometre uzaklıktadır. Sularının sıcaklığı 42 derece olan Ilgın özellikle Akdeniz Bölgesi’nde ve yakın çevrede yaşayan kişilerin sıkça tercih ettiği kaplıca bölgesidir. Ilgın Kaplıcaları özellikle romatizmal sendromlara, karaciğere, safra yollarına, metabolizmal hastalıklarının tedavisine iyi gelmektedir.

5-) Oylat

oylat termal otelleriKaplıcalar diyarı olarak da bilinen Bursa’nın en çok tercih edilen kaplıca bölgelerinden biridir, Oylat. Oylat ve Oylat Kaplıcaları, yeraltından yeryüzüne fışkıran şifa dolu kaynak suyu özellikleri bakımından dünyada 2’nci sırada bulunuyor. Oylat kaplıca suyunun en önemli özelliklerinden biri de içilebilir bir termal su özelliği taşımasıdır. Oyla kaplıcasının içme olarak adlandırılan suyundan içme kürü olarak kullanılmaktadır. İçme kürü ve banyo kürleriyle şifa sağlamasının yanında 40 derece sıcaklığa sahip su doğal haliyle kullanıma hazırdır. Oylat termal suları özellikle ağrılı sinir hastalıkları için bir şifa kaynağı olarak görülmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here