Türkiye’de ki Yenilenebilir Enerji Firmaları için İngilizcenin Önemi !

0
966
yenilenebilir enerji sektörü

Günümüzde herkesin bildiği üzere, fransızca avrupa, ingilizce ise dünya dili olarak tanımlanmaktadır. Eğer yenilenebilir enerji firmaları kendi ülkeleri dışında ki diğer ülkeler ile de ticaret yapmak istiyorsa ve dünya markaları arasına girmek istiyorsa, mutlaka ingilizce diline her alanda hakim olmalı. Peki neden?

Çok Kısa Türkiye’de Yenilenebilir Enerji Sektörü

Türkiye yenilenebilir enerji sektörüne çok geç giren ülkeler arasındadır. Ancak, türkiye her ne kadar yenilenebilir enerji sektörüne geç girse de, türkiye’de ki sektörün gelişimine ve hızına bakıldığında, tüm dünya ile yarışır hale gelmeye başladığı görülmektedir.

Geçtiğimiz yıllarda, dünya’nın en büyük güneş enerji santrali, konya’da yapılmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde ise dünya’nın en büyük offshore rüzgar enerjisi tarlasının yapılacağı enerji bakanımız tarafından duyuruldu.

Türkiye’nin en büyük enerji ve elektrik firmaları ise yenilenebilir enerji sektörüne ciddi yatırımlar yapmaya başladı. Zorlu holding en bilinen örneklerdendir. Borusan holding, sabancı ve ağaoğlu gibi çok büyük şirketler de yenilenebilir enerji alanında çok büyük yatırımlara imza atmış ve atmaya da devam ediyor.

Ama, bu işin türkiye’de ki bir gerçekliğini de unutmamak gerekiyor! Tabi ki olumsuz değil. Tam aksine, türkiye’nin yaptığı bu yatırımlar ile aslında yenilenebilir enerji alanında ne kadar iddialı olduğunu tüm dünyaya gösteriyor.

Yenilenebilir enerji firmalarının ise bu yatırımlardan kendisine bir pay çıkartması gerekiyor. Veya bu pastadan bir dilimde kendileri alması ve bu fırsatı kaçırmaması gerekiyor.

Vizyonunuzu Genişletin

Yenilenebilir enerji santralleri ki özellikle güneş enerji santralleri ve rüzgar enerji santralleri, yapımı kolay ve işletme/bakım/onarımları da kolay olan temiz enerji üreten santrallerdir. Bu yüzden, enerji firmaları için bulunmaz bir nimettir. Örneğin, avrupaya bir güneş santrali yapsanız, santralin işletmesi için çok fazla insanın çalışmasına gerek duymazsınız. Riski de oldukça düşüktür.

Bundan dolayı türkiye’de ki birçok yenilenebilir enerji firmaları artık yurtdışına da hizmet vermeye başlamıştır.

Yurtdışında iş yapmak isteyen firmalar ise ivedilikle teknik ve finansal çalışmalara başlamış durumdadır.

Eğer sizler de yurtdışında güneş enerjisi ve rüzgar enerjisi gibi yenilenebilir enerji alanında hizmet vermek istiyorsanız veya mal satmak istiyorsanız, firmanızı ve ürünlerinizi nasıl tanıtacağınızı iyi bilmeniz gerekiyor. Ama asıl kilit noktanın ise ingilizce olduğunu bilmeniz gerekiyor.

Ürün ve hizmetlerinizi tüm dünyaya tanıtmak için mutlaka enerji sektörü tercüme hizmetleri ve enerji sektörü ingilizce hizmetlerinden faydalanmanız gerekmektedir. Firmanızın web sitesi sizin dünyaya açılan kapınızdır. O kapıdan ise yabancı insanların girmesini istiyorsanız, onların dilinde veya dünyanın ortak dili olan ingilizce dilinde çalışmalar yapmanız gerekmektedir.

Ayrıca, mevcut web sitenizin dışında doğrudan ingilizce bir site de kurabilirsiniz. Eğer ingilizce yenilenebilir enerji sitesi sahibi olursanız, ve bu sitede faydalı ve yatırımcıyı çekebilecek bilgiler paylaşırsanız, firmanıza müthiş faydası olabilir. Biz bunu yaptık.

Renewable energy sources isimli energyfive.net sitesini enerji sektörü tercüme hizmetlerinden faydalanarak kurduk. Ve ciddi anlamda yabancı ziyaretçiler tanımaya ve ülkemizi bu sitede tanıtmaya başladık.

Sizler de yenilenebilir enerji sektöründe marka olmak istiyorsanız, mutlaka yabancı diller ile dünyaya açılmalısınız.

PAYLAŞ
Önceki İçerikTers Osmoz Nedir?
Sonraki İçerikEpc Energy Firması

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here