Türkiye’de Kullanılan Güneş Paneli Markaları ve İstatistikleri

10
7406
güneş paneli üretimi, güneş paneli markaları, türkiyedeki güneş paneli markaları, solar panel markaları, en iyi güneş paneli markaları
güneş paneli üretimi, güneş paneli markaları, türkiyedeki güneş paneli markaları, solar panel markaları, en iyi güneş paneli markaları

Güneş santrali kurmak çok pahalı bir yatırımdır. Güneş santrali maliyeti için en pahalı malzeme güneş paneli kalemidir. Bu yüzden yatırımcı güneş santralinde kullanılacak olan güneş paneli markaları için iyi bir araştırma yapmalıdır. Türkiye’de çok sayıda güneş paneli markası kullanılmaktadır. Bu sayfayı da yazmamızın amacı sizlere türkiyede kullanılan güneş paneli markaları için reel veriler vermektir.

Solar panel markaları için hazırladığımız bu listede hem yerli güneş paneli markaları hemde yabancı yani ithal güneş paneli markaları bulunmaktadır. Ayrıca her bir güneş paneli markası için istatistiksel bilgiler yer almaktadır. Peki biz bu verileri nereden aldık. Enerjibes.com olarak, türkiye’de ki güneş paneli üreticilerini bizzat aradık ve bu bilgileri onlardan aldık.

İthal güneş panelleri için ise türkiye distribütör ‘lerini aradık. Sizler için hazırladığımız bu listeyi sürekli güncelleyeceğiz. Eğer bu konuda sizlerde bize yardımcı olmak isterseniz, iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de Kullanılan Güneş Paneli Markaları

Alttaki tablodaki her bir güneş panelinin üzerine tıklayarak, o marka güneş paneli hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sıra NoGüneş Paneli MarkasıKurulu Güç (MW)Oran
1Ankara Solar1 MW
2Axitec Solar
3Ameriasolar
4Alfa Solar11,8 MW
5Anel Solar
6Astronergy Solar
7BYD Solar
8Bosch Solar
9CW Enerji24,17 MW
10Canadian Solar
11CSUN Solar
12ET Solar
13EGing PV Solar
14First Solar
15Gazioğlu Solar
16Hanwha Solar
17HT-SAAE
18Heckert Solar
19IBC Solar
20Jinko Solar
21JA Solar
22Luxra Solar
23LDK Solar
24Mitsubishi Solar
25Miasole
26Panasonic
27Plurawatt Solar
28Profsolar
29Renesola
30SolarTürk
31Schmid-Pekintaş SunSolar6,74 MW
32SolarWorld
33Sunrise Solartech
34Suntech
35Sharp Solar
36Tera Solar
37Trina Solar
38Upsolar
39Ulica Solar
40Viessmann
41Yingli Solar
42Zahit Solarfield6,20 MW
43Endüstriyel Solar24.7 MW

Not: Listemizin amacı güneş panelleri hakkında bilgi vermektir. Bu sayfadaki bilgiler enerjibes.com tarafından oluşturulmuştur ve kesinlikle izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

10 Yorumlar

    • Metin bey, enerjiatlası sitesini bende takip ederim ve gayet başarılı bir site. Bahsettiğiniz konu onlarda da var. Ama biz bizzat bu işin içinde olduğumuz için iddaa ediyoruz onlardan daha detaylı ve teknik bir liste olacak. Örneğin, bizim hazırladığımız bu listede yer alan birçok marka güneş paneli, o sitede yok. Mesela “Plurawatt ve gazioğlusolar” gibi. Biz en son beypazarında 700 kW’lık güneş santralinde plurawatt marka güneş panelini kullandık. Hatta onlarda bahsettiğim bu güneş santralinin bilgiside yok. Benim size açıklamak istediğim kısaca; bizim hazırlayacağımız bu liste ciddi anlamda detaylı olacak. Her bir güneş panelinin birim fiyatını da yazacağız, her bir güneş panelinin detaylı datasheet’ini de yazacağız. Henüz yeni başladık. Yorumunuz için ayrıca teşekkür ederim.

  1. Kullanılan paneller gibi seçilecek inverter’de sistem verimi açısından önemlidir. Yüksek verimli inverter markalarını da ayrı bir makalede yayınlayabilirmisiniz.?

  2. Ben bu siteyi tarımsal sulama amaçlı güneş paneli araştırmasında buldum gayet başarılı bir site herşey yazılmış anlatılmış. Bana bu konuda bilgi verecek yetkili bir kişi olsa sulama da mazot yakarak petrolcüyü zengin etmekten kurtuluruz inşallah

    • Sertan bey, oranları en son tanımlayacağız. Buradaki verileri güneş paneli firmalarını bizzat arayarak elde etmeye çalışıyoruz. Firmalar maalesef biraz geç gönderiyorlar veya bazı firmlara hiç ilgilenmiyor. Halbuki bu liste onlar adına da ücretsiz ve etkili bir tanıtım oluyor, haberleri yok. Ama biz gerçekçi olarak bilgileri yazmaya çalışacağız. Bu listeyi biraz uzun vadeye yaydık, sürekli güncellenecektir. İlginiz için çok teşekkür ederim.

  3. İyi günler.güneş enerjisi kullanımını evi aydınlatmak amacıyla taktırdık fakat enerji bizi sadece güneş var ken aydınlatıyor taktırdıgımız firmayı aradık ve invertörde sorun olabilicegini söylediler degiştirdiler fakat yine düzelmedi aksam 2saat kullandıktan sonra elektrigimiz gidiyor güneş ışıgı aküyü doldurmuyor ne yapmamız gerekiyor bilgilendirebilir misiniz teşekkürler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here