WPH Enerjiden Ges Yatırımları için %85 Finans Desteği !

3
3174
ges yatırımları
ges yatırımları,güneş enerjisi yatırımları

Ges yatırımları için finansman kısmının ne kadar zor olduğunu birçok kişi bilir. Tabi bu yatırımında bir geri dönüşü var elbette. Alman firmalarla Türkiye’de ortak çalışan WPH Enerji firması da ges yatırımları için finansman başta olmak üzere, bu sıkıntıların birçoğunu çözüyor.

WPH Enerji güneş enerjisi yatırımları için sağladığı bu finansmanı, hem yurt içi hemde yurt dışında ki bankalar aracılığı ile yapıyor.

 Kısaca WPH Enerji 

WPH Enerji AG firması uzun yıllardır Almanya başta olmak üzere, avrupanın birçok yerinde ges yatırımları için finansman danışmanlığı yapmış bir firmadır. Son yıllarda güneş enerjisi yatırımları başta olmak üzere, yenilenebilir enerji alanındaki yatırımlara finansman danışmanlığı yapmak için türkiye’de faaliyetlerine başlamış bulunmaktadır.

Firma sadece ges yatırımları finansmanı değil, güneş enerji santrallerinin tüm kurulum aşamalarında da faaliyet göstermektedir. Projeden tutunda kuruluma kadar…

 Güneş Enerjisi Yatırımcısı Neden WPH Enerji’yi Tercih Etmeli? 

Alman firmaları ile iştiraki bulunan WPH Enerji güneş yatırımcıları için şu avantajlara sahiptir;

 Güneş Panelleri : 

Firmanın güneş santrali yatırımları için kullandığı güneş panelleri CE belgesine sahiptir. Ayrıca kullanılan güneş panelleri, dünyada güneş enerjisi alanında lider konumda olan Almanya üretimidir. Güneş panelleri alman malıdır!

 İnverter (Evirici): 

Güneş santrallerinde güneş panelleri yatırımın neredeyse %70-85 ‘lik bir kısmını oluşturmaktadır. Güneş paneli kalitesi çok önemlidir, çünkü güneşten elektriği üreten ilk ve tek malzeme güneş panelleridir. Ancak inverter yani eviriciler de çok önemlidir. Eğer kalitesiz bir inverter kullanılırsa, güneş panellerinin ürettiği elektrik, şebekeye düzgün verilemez veya çok fazla verim kaybı yaşanarak üretilen enerji boşa gidebilir. WPH Enerji firması da ges yatırımları için kullandığı inverterler de CE Belgesine sahiptir. Firmanın seçmiş olduğu inverterler büyük bir titizlik ile seçilmekte olup, alman ve avrupa menşeli olmasına dikkat edilmektedir.

 Fotovoltaik Kablo ve Konnektör Takımları: 

Ges yatırımları için çok fazla bir maliyeti olmasa da fotovoltaik kablolar da seçilirken büyük bir özen gösterilmeli. Aksi halde yaşanacak en ufak bir sıkıntı da yapılan yatırımda zararlara yol açılabilir. WPH Enerji AŞ firması da bu küçük ayrıntıların bilincinde olduğunu belirterek, fotovoltaik kablo ve konnektör tercihlerini Alman ve Avrupa üretimi olmasına özellikle dikkat etmektedir. Kullanılan bu ürünler de CE ve benzeri belgelere sahiptir.

 Konstrüksiyon ve Taşıyıcı Elemanlar: 

WPH firmasının partnerlerinden biriside alman konstrüksiyon üreticilerindendir. Güneş santrallerinde kullandıkları konstrüksiyonlar, yüksek kalite ve minimum deformasyon olacak şekilde tesis edilmektedir. Ges yatırımları maliyeti için konstrüksiyon da çok önemlidir.

 Kurulum: 

WPH Enerji, güneş enerjisi yatırımları için kurulum işlerini de yapmaktadır. Firmanın kurulum ekibi, almanya ve avrupada yaklaşık 800 MW‘lık güneş enerji santrali yapmış kişilerden oluşmaktadır. WPH ges yatırımları süresince, tüm kurulum aşamalarında da yer almaktadır.

 Sigorta: 

Güneş santrali yatırımları için alman firmalar tarafından sigorta işlemleri WPH Enerji aracılığı ile yürütülmektedir. Firmanın çalıştığı sigorta şirketleri dünya çapında ve hatırı sayılır büyüklükte sigorta firmalarıdır.

 Güvenlik Sistemleri ve Ekipmanları: 

WPH yürüttüğü ges yatırımları süresince, projenin tüm safhalarında yer almaktadır. Güvenlik ekipmanları da bu alanlardan sadece birisidir. Firma ges yatırımları için birçok güvenlik tesisi de yapmaktadır. Kurulacak olan tesisin büyüklüğüne bağlı olmak şartı ile, her enerji üretim tesisi için en az 4 adet güvenlik kamerası kullanmaktadır. Ayrıca tesise dışarıdan gelecek tehlikelere karşın, tel çit ve dikenli tel imalat ve tesis işlerini de yapmaktadır. Aydınlatma sistemleri de dahildir.

 Trafo ve Enerji Nakil Hattı İşleri: 

Türkiye’de faaliyet gösteren birçok EPC firması trafo, köşk ve enerji nakil hattı işlerini yapmamaktadır. Ancak WPH Enerji AŞ ges yatırımları için sağladığı standart hizmetleri arasında Trafo-Köşk ve E.N.H işlerine de yer vermektedir (max 250 mt OG hattı).

 Garanti: 

Ges yatırımları için yatırımcıların en çok dikkat ettiği bir konu ise garanti kısmıdır. WPH sunduğu hizmet neticesinde 10 Yıl malzeme ve 25 Yıl Lineer (performans) çalışma garantisi vermektedir.

WPH Enerji firması, ges yatırımları için sunduğu bu hizmetleri büyük bir titizlikle yapıp, müşteri istek ve görüşlerini ön planda tutmaktadır. Firmanın en büyük avantajı ise Alman iştiraklerinin olmasıdır. Güneş enerji santralleri için kullanılan malzemelerin neredeyse tamamı Alman malıdır.

Lisanslı ve Lisanssız Güneş Enerjisi Projeleri için finansman ve hizmet sunan WPH Enerji firması ile tüm teknik ve finansman koşullarını görüşebilirsiniz.

Finansman koşulları ve teknik detaylar için;

Oğuz SÜLÜ: 0535 620 7626, oguz_kptn[at]hotmail.com

Mustafa ÖZSOY: 0535 824 8246, mstfozsoy[at]hotmail.com

Adres: Megapol Tower ,Adalet Mah ,Anadolu Caddesi No 41 Daire – 81 Bayraklı/İzmir/Türkiye

Web: wphenerji.com.trwph_logo

3 Yorumlar

  1. nevşehir ili gülşehir ilçesinde adima tapulu 20.000 metrekere arazim üzerine 1 mw lisanssız ges projesi için 15.6.2015 yılında medaşa müracaat yaptım ancak hat kapasitesi dolu olmasından dolayı olmadı .2017 yılında müracaatımı yeniledim hatların müsait olmasını bekliyorum.benim sizden talebim bağlantı izninden sonrai tüm aşamalarda şirketinizle yap işlet devret modeli ile yola devam etmek istiyorum. ilginizi bekler saygılar sunarım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here