İTÜ Enerji Enstitüsü – Yenilenebilir Enerji Eğitimi 17 Mart’da Başlıyor

0
1456
yenilenebilir enerji teknolojileri
yenilenebilir enerji teknolojileri

yenilenebilir enerji BMIEnerji sektörünün hem dünya da hem de Türkiye de katlanarak büyümesi beklenmektedir.

Enerji sektörünün hem dünya da hem de Türkiye de katlanarak büyümesi beklenmektedir. Ülkelerin büyüme ve refah düzeylerini belirleyecek sektör olarak görülmesi nedeniyle geleceğin popüler meslekleri arasın da birinci planda önem kazanmaktadır. Özellikle yenilenebilir enerji teknolojilerinin giderek daha da önemli hale gelmesi, enerji sektöründe bu alanda bilgi sahibi profesyonellere olan ihtiyacı arttırmıştır. Bu ihtiyacı fark eden Business Management Institute, ITU Enerji enstitüsü işbirliğinde ” Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sertifika Programı” ‘nı düzenliyor.

2004 yılından bu yana Türkiye’nin önde gelen üniversiteleriyle ortak çalışmalar yapan BMI ve İTÜ Enerji Enstitüsü işbirliği ile hazırlanan ” Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sertifika Programı” gördüğü ilgi sayesinde 17 – 18 Mart ve 24 – 25 Mart 2017 tarihlerinde 6.yılına giriyor. İTÜ Enerji Enstitüsü öğretim üyelerinin eğitim verdiği programa enerji şirketlerinin orta ve üst yöneticileri, enerji sektöründe yer alan ve almayı planlayan teknik konularla ilgili kişiler ve girişimciler katılıyor. Eğitime %80 devam koşulunu sağlayan katılımcılara İTÜ Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen resmi sertifika verildiği programda Rüzgar Enerjisi, Güneş Enerjisi, Hidroelektirik Enerji ve Jeotermal Enerji başlıkları incelenmekte ve eğitim toplamda 4 gün (24 saat) sürmektedir. Eğitim İTÜ Maslak kampüsünde gerçekleşiyor ve İTÜ Enerji Enstitüsü öğretim üyeleri tarafından veriliyor. Eğitimin, eğitmen kadrosu ise şu şekilde;

Prof.Dr. Abdurrahman Satman – İTÜ Enerji Enstitüsü Kurul Üyesi / Konvansiyonel Enerji ABD Başkanı

Prof.Dr. Altuğ Şişman – İTÜ Enerji Enstitüsü Müdürü / Yenilenebilir Enerji Anabilim Dalı

Prof.Dr. Bihrat Önöz – İTÜ İnşaat Fakültesi / İnşaat Mühendisliği Bölümü Hidrolik ve Su Kaynakları Laboratuvarı

Yrd.Doç.Dr. Burak Barutçu – İTÜ Enerji Enstitüsü Yenilenebilir Enerji ABD

Eğitim 13 Mayıs’ta başlayıp 4 gün sürecek. Eğitim hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

KATILIMCI YORUMLARI:              (Genel değerlendirme: 89/100)

” Kursa araştırmalarım sonucunda bireysel olarak katıldım. Kursa katılma amacım, enerji sektöründe yenilenebilir enerji sektörüyle ilgili bilgilerimi geliştirmekti. Bu açıdan İTÜ bünyesinde düzenlenmesi önemliydi. Kursta mevzuata ve teknik tarafa ilişkin bilgi aldım. Hocaların öğrencilerle ilişkisi son derece iyiydi. Böylece yan konular hakkında da bilgi sahibi olabildik. Kurs süresi 7 güne uzatılabilir. Çevreme kursu önerdim. “

yenilenebilir enerji egitimi” BMI’ın düzenlediği kurstan bir arkadaşım aracılığıyla ve kurumumuzun eğitim biriminden bilgi gelmesiyle haberdar oldum. 4 gün süresince kurs programını takip etme olanağı buldum. BEDAŞ’ta görev yapıyorum. Kursa lisanslı ve lisanssız başvurular hakkında bilgi sahibi olmak için katıldım. Genel olarak kurstan beklentilerimin fazlasıyla karşılandığını söyleyebilirim. Pratiğe dayalı derslerin artırılmasının eğitimi zenginleştireceğine inanıyorum.”

Büyük ilgi gören Business Management Institute  ve İTÜ Enerji Enstitüsü işbirliği ile hazırlanan “Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sertifika Programı” Kasım ayında tekrarlanıyor.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi için tıklayınız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here