Yerden Isıtma Sistemlerinde Ekonomik Çözümler: Des Enerji

0
524

Geleneksel yöntemlerin dışına çıkarak daha modern bir ısınma yöntemi olan alttan ısıtma sistemleri, kullanıcılarına pek çok avantaj sağlıyor. Yerden ısıtma faydaları avantajları arasında geniş evin veya iş yerinin tüm noktalarını kullanabilmenin yanı sıra yakıt tasarrufu da geliyor. Yerden ısıtma fiyatları da alacağınız randımana oranladığınızda oldukça uygun. Üstelik uzun ömürlü oluşu da alttan ısıtma sistemi kullanmanız için iyi bir neden. Eskiden yalnızca iş yerlerinde kullanılan Rehau yerden ısıtma, gün geçtikçe konutlar da kullanılmaya başlanmış. Uygulanışı oldukça pratik olduğu için de tercih edilen bu sistemi duyanların sordukları soru ilk olarak zeminden ısıtma nasıl yapılır oluyor.

Yerden Isıtma Nedir?

Yerden ısıtmanın nasıl yapıldığını öğrenmeden önce yerden ısıtma nedir sorusuna cevap bulmak gerekiyor. Kısaca yerden ısıtma, evinizin ya da iş yerinizin özel teknikler kullanılarak tabandan ısıtılmasına deniliyor. Temel mantığı ısınan hava yükselir olduğu için, aslında çok eski zamanlardan beri kullanılıyor. Hatta Çin ve Roma imparatorluklarında yaygın bir sistem olan zeminden ısıtma sistemi, günümüzde de daha modern tekniklerle uygulanıyor.

Yerden Isıtma Sitemleri Çeşitleri

Konfor alanını son derece arttıran bu sistemde zeminden ısıtma borusu çekilerek gerçekleştiriliyor. Temelde isi bu sistemin iki farklı uygulama alanı var. Bunlardan ilki elektrikli alttan ısıtma. Bu sistemde elektrik enerjisi, rezistans kabloları sayesinde ısı enerjisine dönüştürülüyor. Üstelik zeminden ısıtma fiyatları da son derece uygun. Diğer bir sistem ise sulu yerden ısıtma. Bu sistemde ise zemine döşenmiş borulardan faydalanılıyor. Dahili olmayan bir sistemde ısıtılan su borularda döndürülerek yerden ısıtma sağlanıyor. Bu tip yerden ısıtma maliyeti (desenerji.com) de son derece uygun.

Bu iki sistemin de kendi içlerinde artıları ve eksileri bulunuyor. Alttan ısıtma sistemleri fiyatları arasında karşılaştırma yapmak ve yeriniz için en doğru kararı vermek yine size düşüyor. Ancak, her iki yöntemde de enerji tasarrufu sağlandığı için yerden ısıtma doğalgaz faturası sizi mutlu edecektir. Daha kolay karar vermek için dilerseniz yerden ısıtma kullanıcı yorumları sizin için yol gösterici olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here